IDĄ ŚWIĘTA!

Obchody Świąt Bożego Narodzenia w naszym progimnazjum trwały przez cały grudzień. Na stoiskach, oknach oraz ścianach korytarzy można było zobaczyć urocze prace twórcze, listy świąteczne oraz kartki z życzeniami wykonane przez uczniów. Wieczorami zaś odbywały się klasowe jasełka oraz wigilie, podczas których rozbrzmiewały kolędy, śpiewane przez dzieci, rodziców oraz dziadków.

Dnia 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności szkolnej. Podczas uroczystej Akademii chórzyści stworzyli piękny układ choreograficzny, zaśpiewali tradycyjne kolędy wzruszając tym całą publiczność. Tancerze grupy  "Ziarenko" zatańczyli poloneza. Ksiądz Valdas z kościoła pod wezwaniem Bł. J. Matulewicza zaprosił do wspólnej modlitwy. Życzenia świąteczne zgromadzonej społeczności szkolnej złożyła dyrektor progimnazjum Pani Janina Wysocka. Następnie wszyscy łamali się opłatkiem składając nawzajem świąteczne życzenia.