I Ty zostań Świętym Mikołajem

Aktualia

Wspólnota Zespołu Szkół Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach kontynuowała akcję ,,I Ty zostań Świętym Mikołajem‘’ na rzecz polskich dzieci ze szkoły w Wilnie – Litwa. Nasze progimnazjum otrzymało paczki z art. spożywczymi, chemią gospodarczą i środkami czystości. Paczki bożonarodzeniowe zostały przekazane rodzinom uczniów a także pracowników progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Prezenty sprawiły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach. Wszystkie otrzymane dary są dowodem życzliwości, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej. Zaangażowanie w akcję było wspaniałą lekcją empatii, wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych.

Akcja organizowana była w święta Bożego Narodzenia, gdyż ludzie w tym czasie stają się najbardziej otwarci i hojni. Można powiedzieć, że święta to czas szczególny dla wszystkich ludzi, gdyż wtedy można bardziej liczyć na ich pomoc i współczucie. W tym czasie każdy z nas odczuwa większą potrzebę dzielenia się z innymi, pomagania tym którzy mają mniej, żyją w gorszych warunkach, lub mieli mniej szczęscia w życiu.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas dla rodziny, czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei na lepszą przyszłość. Cieszymy się, że znaleźliśmy przyjaciół, którzy pamiętają o swych rodakach na Litwie. Cenimy sobie bardzo szlachetny gest i umiejętność dzielenia się z potrzebującymi. To dzięki Wam – darczyńcom, w rodzinach zagościła radość i przekonanie, że nikt na świecie nie jest sam.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom: rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkół Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej ilości darów. Szczególne podziękowania należą się dla dyrektor szkoły Euzebii Milczarek za inicjatywę. Wsparcie, nadzieja i wiara w ludzką dobroć, trafiły do tych najbardziej potrzebujących. Niech dobro i szczęście, które zostało ofiarowane wróci do Was wszystkich i do Waszych Rodzin. Życzymy wszystkim zdrowego, szczęśliwego i obfitego w Bożą łaskę, i ludzką życzliwość Nowego Roku!

Wspólnota Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie