Į Belovežo girią pas Senelį Šaltį!

Naujienos

Kol visi ruošiasi šventėms ir laukia Kalėdų Senelio, 6c ir 6e klasių mokiniai su auklėtojomis A. Morozova ir A. Kovalevska bei tėveliais suplanavo smagią išvyką. Ir ne bet kur! Vieną saulėtą gruodžio šeštadienį jie nuvyko į Baltarusiją, į Belovežo girią, kurioje yra Senelio Šalčio rezidencija. Keliautojai pamatė mišką, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Klausydamiesi gido pasakojimų, galėjo pasigrožėti  samanomis padengtais galingų medžių kamienais, skarotomis eglėmis, o laukinių žvėrių voljeruose pamatė  senuosius girios šeimininkus – stumbrus, tauriuosius elnius, šernus, vilkus, lapes, lūšis, briedžius.

Senelio valdose, kurios užima net 15 hektarų plotą, mokinius pasitiko pasakų personažai, kviečiantys pasinerti į pramogas. Prie pasakų malūno šeštokai paliko blogus savo darbus, kurie bus sumalti į miltus, pašoko ir padainavo su viena iš senelio dukrų, susitiko su baltaplauke Snieguole, dvylika mėnesių, besišildančių prie laužo, o eidami 97 rąstų tiltu bandė sugalvoti 97 norus. Senelis Šaltis žadėjo visus išpildyti!

Apie Belovežo girią, kuri 1992 m. buvo įtraukta į UNESCO sąrašą, mokiniai daug sužinojo apsilankę Gamtos muziejuje. Čia jie apžiūrėjo sengirėje karaliavusių gyvūnų iškamšas, ekspoziciją, skirtą metų laikams girioje ir atkuriančią miško žvėrių bei paukščių gyvenimą.

Pakeliui namo smagu buvo apie viską pasikalbėti, pasidalinti įspūdžiais, peržiūrėti draugų darytas nuotraukas.