Gurgu gurgu, į Kaziuko turgų!

Naujienos

Martynas Vainilaitis

Į KAZIUKO TURGŲ

Pasakyta – padaryta.

Sėsk ir – gurgu gurgu –

Išvažiuojam ankstų rytą

Į Kaziuko turgų

 

Kaip žinoma, Kaziuko mugė Lietuvoje vyksta kasmet kovo pradžioje, tad 1b ir 1c klasės mokiniai kovo 4 dieną lietuvių kalbos pamokas turėjo netradicinėje aplinkoje, mokyklos muziejuje – trobelėje. Pirmą kartą čia apsilankę mokyklos pirmokai pasijuto lyg tikrame turguje. Mokinių akys smalsiai krypo į įvairius medinius dirbinius, verbas, pintus krepšius, molinius ąsočius ir puodynes. Lietuvių kalbos mokytojos E. Skeberdienė ir G. Vilkanecienė skatino pirmokėlius domėtis meistrų dirbiniais ir suprasti, kad rankų darbo gaminiai turi didžiulę vertę, nes jų atlikimo technika reikalauja ne tik daug laiko, bet ir pastangų. Kartu aptarėme ir įvairių patiekalų, mėsos, sūrių gaminių įvairovę. Vienbalsiai nutarėme, kad geriausios Kaziuko mugės lauktuvės vaikams – riestainiai. Tad jais tądien ir pasivaišinome!