Gra terenowa „ROBINSONADA”

Aktualia

„Życie to szalona, cudowna podróż. Panuje w nim chaos, później przychodzi spokój, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, żeby cieszyć się tą przejażdżką. Każdą jej chwilą.”

U progu wakacji, 12 czerwca, w naszym Progimnazjum odbyły się zajęcia międzyprzedmiotowe z języka polskiego i angielskiego dla klasy 7 pod tytułem „Robinsonada”.

Zajęcia miały charakter gry terenowej, w trakcie której uczestnicy wykonywali różne zadania przy okazji przypominając lekturę D. Defoe „Robinson Crusoe”.

Celem głównym projektu była znajomość utworu oraz praca w grupach i – co za tym idzie – zdobycie skarbu ukrytego w skrzyni. Dostęp do skrzyni był możliwy jedynie po zaliczeniu zadań terenowych. Liczył się czas, umiejętności kreatywne, organizacyjne, orientacyjne, językowe, a także wiedza z kart powieści.

Gra, mimo, iż wiodła silną rywalizację między drużynami, oparta była na głównym czynniku – przyjaźni, w myśl słów patrona naszej szkoły Jana Pawła II „Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu staję sie lepszy”.

Reasumując – zajmujący pomysł, innowacyjne zadania i oryginalność wykonania – sprawiły naszym uczniom wiele frajdy. Odkryły kolejne ścieżki poznania, zdobyły nowe doświadczenia i najważniejsze – wprawiły naszych uczniów w nastrój błogiego lata.

Nauczyciel jęz. polskiego Bożena Ustjanowska; nauczyciel jęz. angielskiego Nadieżda Rusiecka; nauczyciel jęz. angielskiego Małgorzata Wasilewska.