Globėjo dienai artėjant

Naujienos

Spalio pradžioje 6b klasės mokiniai nuvyko į Bažnytinio paveldo muziejų, kuris yra Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Artėjant mūsų progimnazijos globėjo Šv. Jono Pauliaus II dienai, buvo nuspręsta pagilinti žinias apie bažnytinį meną.

Vilniaus miesto širdyje pastatytoje bažnyčioje yra įrengtas Sapiegų giminės mauzoliejus, kadangi žymus XVI amžiaus veikėjas – Leonas Sapiega – buvo jos fundatoriumi. 

Bažnyčios erdvėje esančioje ekspozicijoje šeštokai apžiūrinėjo nuostabias monstrancijas, insignijas bei relikvijorius, tikrus auksakalystės šedevrus, stiklo vitrinose išdėliotus puošnius bažnytinės tekstilės pavyzdžius, kitus meniškus liturginius reikmenis.   

Išklausę gidą bei susipažinę su lobynu, mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje. Sekdami užuominas, mindami mįsles, sudėtingus rebusus, dėliodami kaladėles, šeštokai ieškojo paslėpto lobio. Atlikę visas užduotis, be abejo, jį rado! Tai buvo puiki išvyka, praturtinusi naujomis žiniomis ir paįvairinta įdomiomis užduotimis.

6b klasės auklėtoja Lilija Tomaševič