Gamtos ir socialinių mokslų savaitė

Gamtos ir socialinių mokslų Naujienos Nauk przyrodniczych i społecznych

Kaip ir kiekvienais metais balandžio 22–28 dienomis biologijos (A.Griškevičienė), chemijos (A. Augustinovič), fizikos (I. Šuškevič), istorijos (B. Antonenko, B. Jurevič)ir geografijos (A. Juodis, K. Kordecka, A. Truchanovič)mokytojosorganizavo Gamtos ir socialinių mokslų savaitę. Šį kartą ji vyko nuotoliniu būdu. Mokiniai, dalyvaudami įvairiuose projektuose ir konkursuose, turėjo galimybę būti kūrybingi ir gilinti įvairių dalykų žinias. 

8 klasės dalyvavo projekte „Cheminis elementas“, kurio tikslas buvo sužinoti įdomius faktus apie cheminį elementą. Faktai galėjo būti susiję su elemento istorija, jo atradimo geografija, su fizika ir biologija – elemento svarba gyviesiems organizmams. Projekto užduotis buvo parengti elektroninės struktūros schemą (modelį), kuri padėtų mokiniams lengviau įsisavinti periodinę elementų lentelę. 

7-8 klasių mokiniai atliko biologijos projektinį darbą apie garsius biologus ir skaitė pranešimus „Zoom“ pamokose. Mokiniai sužinojo apie Flemingo ir Leeuwenhoeko išradimus, Darvino teoriją ir Mendelio dėsnius. Šis projektas ne tik suteikė galimybę susipažinti su mokslininkų  pasiekimais, bet ir padėjo suprasti, kad darbas ir pastangos leidžia pasiekti puikių rezultatų, o atkaklumas ir sistemingumas padaryti nuostabius išradimus.

5 klasės mokiniai turėjo sukurti antireklamą apie sveikatai kenksmingas medžiagas.  Kiekvienas iš jų savo klasės draugams pristatė antireklamą. Geriausias idėjas galima pamatyti padlet platformoje: 

https://padlet.com/kasiakordecka/8zbqxo74qclryn3k

6 klasių mokiniai istorijos pamokų metu pristatė projektus tema „Išradimai, pakeitę žmonių gyvenimą“. Dirbdami grupėse jie aptarė pristatymus, dalijosi pastebėjimais. Šeštokų darbų santrauką galima peržiūrėti padletplatformoje: 

https://padlet.com/poznajlitwe/ys7pvblismqiuc0c

7 klasės susipažino su žymiais senovės žmonėmis ir padletplatformoje organizavo virtualią parodą, kurioje pristatė įdomias garsių senovės mokslininkų ir politikų mintis. Nuoroda į parodą: 

https://padlet.com/poznajlitwe/9mdjvs23f8h13s0f

Balandžio 22-ąją yra minima Pasaulinė Žemės diena. Ši diena – tai galimybė imtis veiksmų mūsų planetos labui. 6 klasės mokiniai parengė pranešimus ir plakatus apie pavojus, keliančius grėsmę Žemei. Geriausi darbai buvo pristatyti gamtos pamokų metu. Dalyvaudami mini varžybose mokiniai akcentavo, kaip mes visi paprastomis veiklomis galime prisidėti prie savo planetos grožio išsaugojimo.

6 klasės atstovai nuotoliniu būdu dalyvavo geografijos konkurse „Žemėlapis galvoje“. Žemėlapio ekspertėmis tapo Margarita Gaivoronskaja (6g) ir Greta Romanovska (6c), surinkusios maksimalų taškų skaičių. Maja Pakina (6d)  užėmė antrąją vietą, surinkusi tik vienu tašku mažiau.

Minėdami Gegužės 3-iosios Konstitucijos  dieną, 8 klasių mokiniai dalyvavo konkurse, kuriame galėjo pasitikrinti žinias apie šio laikotarpio istoriją. Geriausias žinias demonstravo 8e klasės mokinė Monika Borowik ir 8c klasės mokinė Paulina Šilobrit, surinkusios maksimalų taškų skaičių.