Gamtos ir socialinių mokslų savaitė – 2014

Balandžio 22 – 28 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Gamtos ir socialinių mokslų savaitė.
     Šeštų klasių mokiniai rungėsi konkurse ,,Žemėlapis galvoje”, o aštuntokai dalyvavo konkurse"Europos Sąjungos šalys". Geriausius rezultatus pasiekė 6b ir 8e klasių mokinių komandos.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vyko finalinis Vilniaus miesto istorijos olimpiados „Vilnius Gediminaičių dinastijos metu“ turas, kuriame dalyvavo mokiniai iš 35 mokyklų.  Mūsų progimnazijos mokinys Sebastian Salvinski užėmė I vietą 8 – 10 klasių tarpe.
Vilniaus miesto mokyklų biologijos ir chemijos olimpiadoje Marcin Čepulonis iškovojo II vietą, o Rafal Jančurevič – III vietą.

Mokiniai aktyviai dalyvavo edukacinėse pamokose, kurios vyko Edukologijos universitete.
Stiklo pūtimo meistras A. Žvikas atskleidė mokiniams savo amato paslaptis, supažindino su stiklo chemine sudėtimi, pademonstravo, kaip formuojami laboratoriniai indai.  Kai kuriuos mokiniai ir juos lydintys mokytojai turėjo galimybę pagaminti patys, pvz.: mėgintuvėlius, chromotografijos kapiliarus ir kt.

Edukologijos universiteto oranžerėjoje mgr. Teresė Jokšienė papasakojo apie retus augalus ir jų priežiūrą. Vienus mokinius nustebino įspūdinga palmių kolekcija ir dideli bananai, kitus – augalai, iš kurių Egipte buvo gaminamas papirusas. Buvo įdomu apžiūrėti nuodingus ir vabzdžiaėdžius augalus.

Netradicinė geografijos pamoka apie Australijos ir Pietų Amerikos aborigenus vyko Radvilų rūmuose.

5 – 8 klasių mokiniai noriai surengė kūrybinių darbų parodas ,,Technikos nauda” ir ,,Sveika gyvensena”.

Konkurse ,,Mano Vilnius” dalyvavo Grigiškių vidurinės mokyklos,   A. Mickevičiaus gimnazijos,  V. Sirokomlės vidurinės mokyklos,  J. Lelevelio vidurinės mokyklos, Lazdynų vidurinės mokyklos, Jeruzalės vidurinės mokyklos ir mūsų progimnazijos mokiniai.

8b klasės komanda (Agata Mackevič, Karina Tubelytė, Evelina Osipovičiūtė, Olivija Mašalo) užėmė šiame konkurse III vietą.
Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir knygomis.

Spalvingas vaidinimas "Žemės diena Smurfų kaime" (mokyt. J. Skilond ir I. Šuškevič) nepaliko abejingų gamtos saugai.

Žaismingų dekoracijų fone ,,Smurfai”  ir ,,Gargamelis” pademonstravo įspūdingus cheminius bandymus.

Gegužės trečiosios konstitucijos proga vyko šventinis koncertas (mokyt. B. Jurevič ir mokyt. R. Ledichova). Mokiniai priminė žiūrovams svarbias istorines datas. Skambėjo patriotinės dainos ir  eilės. Šokių būrelio dalyviai (mokyt. B. Ustianovska) sušoko  iškilmingą polonezą.

Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems Gamtos ir socialinių mokslų savaitės renginiuose ir sveikiname konkursų bei olimpiadų nugalėtojus!