Europejski dzień języków

Aktualia

26 września z okazji Europejskiego dnia języków odbyła się integrowana polsko-litewska lekcja. Uczniowie klasy 8a mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę podczas wiktoryny, którą przygotowała nauczycielka języka litewskiego Neringa Januševičienė.

Nauczycielka języka litewskiego Erika Gerulaitienė opowiedziała o archaiczności języka litewskiego, przygotowała uczniom testy, a nauczycielka języka polskiego Ana Griškevičienė przyszykowała zadania, które uczniowie wykonując szukali słów, łączących język polski z innymi językami.

Ósmoklasiści mieli okazję pomyśleć samodzielnie, co znaczy dla nich język. Od tej odpowiedzi zależy zachowanie każdego z nas, nastawienie do niego. Przecież język – to największy skarb każdej narodowości. Strzeżmy, szanujmy i popierajmy od pradziadów odziedziczony dar – język.

Nauczycielka języka litewskiego Neringa Januševičienė