Entuzjaści pieszych wędrówek

Aktualia

16 kwietnia o godz 12.00 odbyły się pierwsze  Proenzi ArthroStop zawody w chodzeniu pieszo. Drużyna entuzjastów z naszej szkoły wzięła udział w zawodach. Wśród nich uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uczestnicy zawodów mogli wybrać jedną z 3 podanych odległości: 5000 (3,5 km), 10000 (7 km ) albo 15000 (11,5 km) kroków liczącą trasę. Nasi uczniowie wybrali  trasę na 5000 kroków, którą pokonali z wielkim entuzjazmem. Zawody w chodzeniu odbywały się w Parku Regionalnym Kolonii Wileńskiej, toteż można było obejrzeć, jak się budzi do życia przyroda oraz zwiedzić niejeden zabytek.

Wszyscy zawodnicy byli obdarowani przygotowanymi na ten cel medalami. Po zakończeniu zawodów uczniowie mogli też posportować w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, na zajęciach prowodzonych przez prawdziwych trenerów  zawodowców.

Celem zawodów i moim osobistym – było wdrażanie uczniom zdrowego trybu życia oraz zachęcanie do uprawiania sportu.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz nauczycielom za aktywny udział w zawodach.

 Nauczycielka wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska