Edukacinė pamoka Vilniaus katedros požemiuose

Naujienos Netradicinis ugdymas

Vasario mėnesį, prasidėjus lietuvių kalbos savaitei, lietuvių kalbos mokytojos D.Bagdonienė, G.Vilkanecienė kartu su 4d klasės vadove K.Jacevičiene organizavo edukacinę išvyką į Katedros požemius, skirtą Lietuvos šimtmečiui.

Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai susipažino su istorinėmis figūromis: Barbora, Žygimantu Augustu, Radvilomis, analizavo ir lygino tekstus. Tuomet lenkų, gimtosios kalbos pamokos metu mokiniams vyko viktorina iš istorinių faktų.

Kaip žinoma, Katedros požemiuose vyksta LDK didikų, vyskupų ekspozicijos, kurios pristato įvairių apeigų tradicijas, archeologinių tyrinėjimų radinius, pastato istoriją. Edukacinės pamokos tikslas – supažindinti mokinius su Lietuvos istorija, krikšto simboliu – Vilniaus katedra, ugdyti pilietinę mokinių savimonę, komunikavimo ir socialinę kompetencijas.

Mokinių dėmesį patraukė sidabrinė angeliuko skulptūrėlė, trimatė holograma, valdovų kriptos, mauzoliejus, kuriame ir ilsisi garsioji Barbora Radvilaitė ir šalia karūnos guli laiškai rašyti Žygimantui Augustui. Džiaugiamės ir mes, mokytojos, kad turėjome galimybę pamokų metu ne vien perteikti mokiniams žinias, bet ir leisti jiems patiems suprasti Radvilų giminės istoriją, ją pažinti edukacinės pamokos metu Katedros požemiuose.