Dzień Zwierząt Domowych

Aktualia Netradicinis ugdymas

Amerykanka Colleen Paige, znana jako ekspert w dziedzinie dobrostanu zwierząt domowych, w 2005 roku dzień 11 kwietnia ogłosiła Dniem Zwierząt Domowych. W tym właśnie czasie zachęca zwrócić szczególną uwagę na swoje pupile, a także te, które nie posiadają domu i w najlepszym wypadku mieszkają w schronisku dla zwierząt, marząc o kochającym gospodarzu.

Uczniowie klasy 6b postanowili dołączyć się do obchodów tego święta, ponieważ okazało się, że obojętnych domowym zwierzątkom wśród nich nie ma. Razem z nauczycielką jęz. angielskiego Ireną Taczycką szóstoklasiści pilnie szykowali się i 18 kwietnia zaprosili do siebie inną grupę. Za pomocą kart Plickers i nowoczesnych technologii uczniowie odpowiadali na różne pytania, dotyczące zwierząt domowych, opowiadali o sposobach zorganizowania święta swoim ulubieńcom oraz o pomocy czteronogim mieszkańcom schronisk. Uczniowie pokazali prezentacje o swoich pupilach, przedstawili kilka śmiesznych sytuacji z życia zwierząt i ludzi, a w końcu lekcji cieszyli się słodką niespodzianką, którą przygotowała Kornelia P. wraz z babcią.

Czas lekcji przebiegł niezauważalnie, lecz po niej zostało dużo emocji oraz myśli do rozważania. Uczniowie postanowili obchodzić Dzień Zwierząt Domowych również w następnym roku oraz troszczyć się o żyjących obok.