Dzień zdrowia w 3d klasie

Aktualia

          28 września w klasie 3d odbył się integracyjny Dzień zdrowia. Uczniowie wykonali plakaty tematyczne „Witaminki“, podczas zajęć wychowania fizycznego doskonalili prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, zapoznali się z ćwiczeniami rekreacyjnymi na świeżym powietrzu oraz brali udział w biegu organizowanym na boisku szkolnym. Na lekcji technologii uczniowie świetnie sobie poradzili z przygotowaniem owocowej sałatki. Na godzinie wychowawczej gościli  p. Helenę Melaninienė – pielęgniarkę, która przeprowadziła zajęcie na temat „Zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym” oraz „Higiena na co dzień“. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenki oraz zadawali pytania dotyczące zdrowia i higieny. Podjęte działania z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości na temat zdrowego odżywiania, higieny oraz aktywności ruchowej.