Dzień wagarowicza

Chyba każdy uczeń w szkole zna, kiedy jest dzień wagarowicza. Więc każda klasa wyruszyła na wycieczkę, aby ten dzień spędzić wesoło i do tego czegoś się nauczyć.

Klasa 6d z wychowawczynią Grażyną Basłyk oraz studentkami Marleną i Eweliną z Uniwersytetu Edukologicznego w Wilnie ten dzień spędzili w muzeum kolejarstwa. Na początku naszej wycieczki edukacyjnej otrzymaliśmy listę z pytaniami. Zadanie to polegało na tym, że uczniowie w muzeum kolejarstwa powinni byli odnaleźć odpowiedzi na pytania. Polegało na odnalezieniu przedmiotów, narzędzi kolejarskich takich jak: Jeśman, telegraf. Także uczniowie mogli dotknąć i podnieść stare bagaże, usiąść na taki samochód, którym dawniej pracownicy przewozili ciężkie narzędzia do pracy. Otrzymaliśmy także stare bileciki na pociąg i tam za pomocą aparatu, mogliśmy je skasować.

Oglądaliśmy filmik o bezpiecznym zachowaniu się w pociągach i w miejscu gdzie są koleje.

Dużą atrakcją była 20 minutowa przejażdżka pociągiem.

Marlena