DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Aktualia

"Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach."

-Flora Lewis

W marcu zrobiło się w naszej szkole zielono. A to za sprawą uczniów klas 4b, 4c, 4d, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d oraz 8a i 8c oraz ich nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Wasilewskiej i Nadieżdy Rusieckiej. Nauka języka angielskiego m.in. zakłada poznanie tradycji brytyjskich. Tym razem obchodzono Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Ściany szkoły przyozdobiono najważniejszym symbolem Irlandii – koniczynkami. Uczniowie klas 5 i 6 tworząc koniczynki, zastanawiali się nad tym, co czyni ich szczęśliwymi. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej postaci irlandzkiej – leprechauna – małego, złośliwego skrzata. Co prawda, skrzaty, których stworzyli czwartoklasiści, wcale nie wyglądały na złośliwych, a wręcz odwrotnie na miłych ludzików. Ósmoklasistom przypadło ambitniejsze zadanie: musieli oni napisać wypracowanie na temat "Gdybym znalazł garnek złota". Jak wiadomo, zieleń to kolor nadziei i wolności, dlatego Dzień Świętego Patryka był świetną okazją, by przywitać wiosnę i zbliżające się Święta Wielkanocne.