Dzień Niepodległości Polski

Aktualia

     Dzień Niepodległości Polski – najważniejsze święto w historii naszej Macierzy.
Rok 1918 był przełomowy, gdyż Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dzięki niezłomności i patriotyzmowi Polaków, państwo to znowu znalazło się na mapie Europy.
      Z tej okazji w progimnazjum odbyły się uroczyste obchody tak ważnego święta. Uczniowie 4b klasy z uśmiechami na twarzach witali wszystkich wchodzacych do szkoły przypinając nauczycielom i przybyłym gościom biało- czerwone chorągiewki.
     Tego dnia w naszym  progimnazjum gościli przedstawiciele Grupy Historycznej "Ugrupowanie Radosław"  z Warszawy. Członkowie tej organizacji zaprosili uczniów klas 8b i 8d na lekcję historii "Powstanie Warszawskie".


    Podczas trzeciej lekcji odbył sie uroczysty koncert. Tancerze kółka tanecznego "Ziarenko" powitali wszystkich zebranych tradycyjnym polonezem. Chór "Olalajki" wzruszył widzów patriotycznymi pieśniami i wierszami. Uczniowie klasy 4a zauroczyli wszystkich wesołym krakowiakiem. Przedstawiciele "Ugrupowania Radosław" dziękowali za tak wspaniale przygotowaną nietradycyjną "lekcję" historii. Pani dyrektor J. Wysocka również dziękowała gościom za udział w imprezie oraz wręczyła  upominki.
     Uczniowie 7c klasy wzięli udział w XX sztafecie biegu, poświęconego Dniowi   Niepodległości Polski. Sportowcy pokonali odległość od kościoła św. Piotra i Pawła do cmentarza na Rossie. Tu siódmacy spotkali się z przedstawicielami Samorządu uczniowskiego naszego progimnazjum. Uczniowie złożyli kwiaty i  hołd Twórcy Niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu.