Dzień Nauczyciela

Aktualia

W poniedziałek, 5 października tradycyjnie w naszej szkole odbyła się impreza poświęcona Dniowi Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie naszego progimnazjum, pod kierownictwem swoich nauczycieli, z wielką przyjemnością przedstawili program artystyczny. W pękającej w szwach auli, imprezę rozpoczął zespół tańca ludowego „Ziarenko” z tańcem krakowiak. Duże brawa otrzymali nasi najmłodsi uczniowie z grup przygotowawczych, którzy recytowali wiersze i opowiadali kawały z życia szkoły. W dalszej części programu zespoły „Olalajki” i „Nastolatki” pięknie zaśpiewały piosenki o różnej tematyce. Program wzbogaciła po raz pierwszy śpiewana na dwa głosy „Dumka na dwa serca ”,  pod którą  para taneczna wykonała ujmujący kujawiak. Podczas występu nie zabrakło humoru, radości oraz łez wzruszenia. Zachwyt zebranych nauczycieli i gości odzwierciedlały gromkie brawa. Zwieńczeniem tego pięknego dnia  była wspólnie śpiewana, przez najmłodszych i najstraszych, piosenka z dedykacją „Kwiaty dla Nauczycieli”. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała życzenia do grona pedagogicznego, a małych artystów obdarowała słodkim poczęstunkiem.

Bożena Ustjanowska