Dzień Nauczyciela

Aktualia

     Dzień 3 października jak i co roku w progimnazjum im. Jana Pawła II był wyjątkowy, gdyż obchodzono Międzynarodowy Dzień Nauczyciela.
    Wczesnego ranka tuż za progiem szkolnym głośnymi oklaskami oraz pięknymi i szczerymi uśmiechami nauczycieli witały dzieci. Następnie panie, ozdobione własnoręcznie przez uczniów wykonanymi kwiatkami – broszkami udawały się na lekcje.
    Na zajęciach panował również świąteczny nastrój, gdyż dzieci chętnie składały życzenia, recytowały wiersze, wręczały kwiaty. Na przerwach zaś wszyscy gromadzili się przy stoisku pod tytułem "Czy znasz swego nauczyciela?". Oglądając zdjęcia swoich nauczycieli w nietypowych dla nich sytuacjach ( np. podczas wspinaczki w góry lub przed wieżą Eifla ) –   nie każdy odgadł,  czyja to  twarz  uśmiecha się z fotografii.
   O godz. 11.35 całe grono pedagogiczne udało się do auli na uroczystą Akademię. Pani dyrektor, Janina Wysocka,  złożyła ciepłe życzenia wszystkim nauczycielom. W tym dniu (co  zresztą stało się dobrą tradycją ) do murów naszego progimnazjum przybyli zacni goście, przedstawiciele Partii Socialdemokratów, którzy  serdeczcznie podziękowali za ciężką pracę i trud w krzewieniu oświaty wśród młodzieży oraz wręczyli duży pyszny tort na ręce p. dyrektor.


    Zgromadzeni na sali wzruszali się do łez, dziękując głośnymi brawami i oklaskami młodocianym artystom z zerówek, grupie tanecznej "Ziarenko" oraz chórom "Olalajki" i "Nastolatki".
    Wielką niespodzianką był pokaz mundurków szkolnych, na które nieoficjalnie można było oddać głos.
    Widzowie też chętnie zabawili się we wspólną grę  razem z małymi "artystami".

    Po koncercie nauczyciele udali się do stołówki na świąteczny obiad, podczas którego dzielili się wrażeniami z przepięknej i miłej sercu imprezy.