„Daugėdų sodyba“ – warto tam być

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Uczniowie klasy specjalnej troski 25 października odbyli wspaniałą wycieczkę. W tym dniu gościnnie i szeroko rozwarła przed nami swoje drzwi „Daugėdų sodyba“. Tam dzieci miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach wypiekania chleba. Każdy z uczestników uformował chlebek i ozdobił go ziarnem zboża i kminem. Czas oczekiwania na gotowe pieczywo wypełniały piosenki, ciekawe opowieści gospodyni o dawnych czasach i historii wypieku chleba. Na pożegnanie dzieci otrzymały w prezencie upieczony chlebek, by poczęstować w domu rodziców. Chcemy serdecznie podziękować Pani, która tak wspaniale nas przyjęła. Takie lekcje pamięta się całe życie.

Kolejnym obiektem zwiedzania było Muzeum Dróg w mieście Vievis. Jest to miejsce dla prawdziwych fanów motoryzacji. Na widok samochodów osobowych, a szczególnie ciężarówek i maszyn techniki drogowej oczy chłopców zaiskrzyły jak ogniki. Z bliska mogli obejrzeć różne ich modele, a także mieli przyjemność zasiąść przy kierownicy.

Wszyscy nasyceni wiedzą i sutym obiadkiem ze śpiewem na ustach wrócili do szkoły.

Szczere słowa wdzięczności kierujemy do organizatorów wycieczki.