Dangiškos Kalėdos iš arti

Edukacinės išvykos Naujienos

Molėtų kraštas yra išskirtinis, juk būtent šiame Lietuvos regione galima „paliesti“ dangų, žavėtis, stebint pro didžiulį teleskopą visatą,  žvaigždėmis, planetomis, paukščių taku. Šiais metais net miestelio Kalėdų eglutė papuošta yra dangiškais kūnais – kometomis ir žvaigždėmis.

Šį nuostabų ežerais apsuptą kraštą gruodžio 10 dieną aplankė 8c, 8d ir 8f klasių mokiniai. Atnaujintame Etnokosmologijos muziejuje Kulionių kaime aštuntokai pasijuto tarsi  kosminėje stotyje. Kiekvienoje salėje juos stebino interaktyvūs vaizdai, įdomūs gido pasakojimai. Mokiniai įgijo daug astronomijos, fizikos bei etninės kultūros žinių.

Observatorijoje ekskursijos dalyviai buvo supažindinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, pamatė 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje. 

Molėtų turizmo centre mokiniai žiūrėjo 3d filmuką, pasakojantį šio regiono istoriją. Laukiantieji savo eilės  turėjo galimybę pažaisti interaktyvius žaidimus, „pasivažinėti“ dviračiu po ežerų kraštą. 

Pakeliui namo aštuntokai užsuko  į Dubingių žirgyną. Pasistiprinę kibinais su sultiniu, mokiniai iš arti pamatė žirgus, kupranugarius, ožkas, avis, asilą ir kitus gyvūnus. Visus sužavėjo netikėtai pasirodęs katinas, kuris ilgai nepaleido lankytojų, prikaustęs jų dėmesį savo draugišku elgesiu.