Czysty las – czyste powietrze

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

22 maja klasa 2d, grupa przygotowawcza „Krasnale“ wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Parku Regionalnego Wilii w Duksztach.

Podczas wędrówki po parku młodsi i starsi uczniowie (którzy bardzo szybko zaprzyjaźnili się ze sobą) mieli okazję wszystkimi zmysłami doświadczać piękna i bogactwa przyrody. Wsłuchiwaliśmy się w świergot ptaków i odgłosy lasu, próbowaliśmy wypatrzyć nietoperzy, sowy, kaczki, wdychaliśmy świeże, wilgotne powietrze nasiąknięte zapachem lasu, dotykaliśmy rośliny, tworzyliśmy mapę skarbów, a nawet jedliśmy „zajęczą trawę”.

Tę niezwykłą lekcję przyrodoznawstwa odbyliśmy pod opieką leśniczego – pana Sauliusa Pupininkasa – który kilka godzin oprowadzał, opowiadał i pokazywał skarby lasu.

Nad brzegiem Willi, w altance, urządziliśmy piknik, na którym ze szczególnym smakiem zjedliśmy kanapki przygotowane przez troskliwe mamy. Kolejny raz doświadczyliśmy radości z odkrywania świata, dzielenia się i bycia razem.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.