CZYM JEST NAUKA? NIE SZUKAJ DEFINICJI, SPRAWDŹ TO.

Aktualia

Od dawna wiadomo, że samodzielne eksperymentowanie – to doskonała metoda poznawania świata. 26 kwietnia uczniowie klas 5b i 7a wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Wasilewską i Nadieżdą Rusiecką wybrali się do Domu Kultury Polskiej w Wilnie, do którego przybył „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik. Prezentowana wystawa mobilna zawierała liczne eksponaty przybliżające różnorodne zjawiska naukowe. Tak na przykład trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki były znakomitym treningiem dla mózgu. Największą atrakcją wystawy była kula plazmowa, w której młodzi badacze mogli obserwować wyładowania elektryczne. Na koniec nietradycyjnej lekcji uczniowie otrzymali „Poradnik młodego naukowca” z eksperymentami, które mogą przeprowadzić w domu. Kto wie, może któryś z nich dokona kiedyś niezwykłego odkrycia?