CZWORONOŻNY GOŚĆ W ZERÓWKACH

Aktualia

W dniu 10 listopada br. 4 grupy  zerówek odwiedził niezwykły, bo czworonożny gość o imieniu Amber, który od razu zaskarbił sobie serca wszystkich. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ona przedstawicielem rasy labrador retriever znanej ze swojego przyjaznego i wesołego usposobienia.

Amber jest młodym psem, ale już wiele potrafi. Zerówkowicze mogły osobiście doświadczyć łagodności i mądrości czworonożnego przyjaciela, który uważnie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń oraz bardzo posłusznie je wykonywał. Jego właścicielka p. Karina wraz ze swoją przyjaciółką p. Joanną opowiadały słuchaczom o roli psa w życiu człowieka, a także o pracy Amber z dziećmi wymagającymi udziału w dogoterapii.

Pani Joanna wyświetliła prezentacje multimedialną pt.: „Pies moim bezpiecznym przyjacielem”, z której dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z psem, opiekować się nim oraz jak należy zachowywać się w przypadku zagrożenia ze strony czworonoga. W czasie zajęć praktycznych dzieci miały okazję nauczyć się poprawnie podchodzić i głaskać psa.

Wizyta psa terapeuty wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z Amber mogli uczestniczyć. Edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem. 

Irena Gintowt