Czas dobrych uczynków

Aktualia

Wielki Post – to okres nie tylko poszczenia i pokuty, ale również czas na dobre uczynki. W tym okresie ludzie są nawoływani zatrzymać się, zastanowić się, oczyścić swoje serca i podzielić się nimi z innymi.

Podczas spotkania z wolontariuszką schronisk zwierząt panią Agnieszką Olszewską uczniowie klasy 7a wraz z rodzicami postanowili wesprzeć "Schronisko Tautmili" . Przez cały miesiąc siódmoklasiści przynosili z domu stare ręczniki, ubrania, zabawki, ryż, makaron oraz konserwy. Wszystkie ofiarowane rzeczy uczniowie zawieźli do schroniska, obejrzeli wnętrze, "zapoznali się" z mieszkańcami. Można też było z pieskami udać się na krótki spacer.

W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swymi pozytywnymi przeżyciami, podziwiając odwagę i chęć wolontariuszy nieodpłatnie pomagać zwierzątkom w schronisku.