CurioCity miasto dla ciekawskich

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

17 maja grupa przygotowawcza „Krasnale” już po wszystkich poważnych i trochę stresujących występach (Święto Rodziny), wyjechała w edukacyjny relaks (tak, tak, taki też może być!) do „CurioCity” do Kowna.

CurioCity – to największy edukacyjny ośrodek rozrywki w krajach bałtyckich dla dzieci w wieku od 1 do 13 lat. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję uczestniczyć w locie rakietą w kosmos, wyzwaniach załogi karetki pogotowia, straży pożarnej, przejściu nad lawą wulkanu. Uczestników zachwycił plac budowy ze wszystkimi potrzebnymi elementami, takimi jak specjalne ubranie robocze, kaski, koparki, cegły, taczki, łopaty…

Dwie godziny intensywnego wchłaniania wiedzy, doświadczania, eksperymentowania minęły bardzo szybko, teraz szykowaliśmy się na piknik.

Niemałą atrakcją była możliwość poobserwować podwodny świat i jego mieszkańców w wysokim, bo ponad 10-metrowym akwarium morskim znajdującym się w C.H. „Mega”. W akwarium mieszka ponad 30 rodzajów tropikalnych ryb z Atlantyckiego, Spokojnego i Indyjskiego oceanu, morza Karaibskiego, Śródziemnego i Czerwonego. Tu mieszkanie znalazło sześć rekinów.

Po wyjściu z budynku czekała nas niespodzianka przyrody: wieeelka uleeewa, która jednak nie zepsuła, ale skorygowała nasze dalsze plany. Piknik urządziliśmy w autokarze, co było dla dzieci niemałą atrakcją.

Półtoragodzinny powrót do szkoły upłynął bardzo…cicho. Wszystkie dzieci i niektórzy dorośli spali.