Co można zobaczyć za sceną?

Aktualia

Uczniowie klasy 5d już jesienią kupili bilety na balet ,,Czipolino“. W przeddzień spektaklu piątacy udali się na atrakcyjną wycieczkę do Teatru Opery i Baletu, by zobaczyć, co się dzieje za sceną, jak wygląda zaplecze teatru? Uczniowie odwiedzili sale, gdzie odbywają się repetycje, zakład krawiecki, pokoje ze strojami. Dzieci były bardzo zdziwione, że w teatrze pracuje tak dużo przedstawicieli różnych zawodów. Największą satysfakcją było przymierzanie kolorowych strojów króli, muszkieterów oraz innych znanych z książek bohaterów. Najsłodsza część wycieczki czekała na piątaków w kawiarni. Tu małe łakomczuchy degustowali pyszną, gorącą czekoladę. Po wycieczce uczniowie zdradzili tajemnicę, że z wielką niecierpliwością czekają na niedzielę, by znowu przyjść do teatru, ale tym razem w roli widzów.