,,Čia ne turgus ir ne kinas, o tradicija sena, UŽGAVĖNĖMIS vadinas, šita šventiška diena!“

Naujienos

    Pagal seną tradiciją per Užgavėnes negalima dirbti, o tik triukšmingai švęsti, žaisti, daug ir riebiai valgyti, voliotis sniege, žiemą varyti lauk. Tad gražią žiemos popietę 5a ir 5c klasių mokiniai kartu su tėveliais ir auklėtojomis išsiruošė ne tik prisiminti senas tradicijas, bet ir jas puoselėti. Miško apsuptame "Danvillos" sodybos kieme atgijo primiršti Užgavėnių papročiai. Persirengėliai atsivedė svarbų šios šventės personažą – "ožką", vaidino, dainavo ir šoko.  Lašininis kovojo su Kanapiniu, o čigonės bandė juos sutaikyti. Vyko įvairios varžybos ir estafetės, kuriose penktokai dalyvavo su dideliu užsidegimu. Šiek tiek pavargę mokiniai galėjo pasistiprinti storais blynais su gardžia uogiene ir grietine, atsigerti karštos žolelių arbatos. Visi – ir vaikai, ir tėvai – noriai dalyvavo blynų valgymo varžytuvėse,  simboliškai atsisveikino su žiema.

   Kadangi ne už kalnų buvo šv. Valentino diena, penktokėliai nutarė paminėti ir šią šventę. Jaukioje "Danvillos" salėje visus laukė vaišėmis apkrauti stalai ir, žinoma, šokiai! Padrąsinimui auklėtojos pakvietė visus dalyvius bendrai sušokti linksmą ir judrų šokį "Labada". Vėliau DJ Patrikas visus įtraukė į siautulingą ir nuotaikingą bendrą šokį. Vyko įvairūs konkursai ir žaidimai. Šventės kulminacija tapo mokinių apdovanojimai ir šv. Valentino dėžučių atidarymas.

    Dvigubos šventės akimirkos atsispindi nuotraukose.