„Christmas Carolling“ w Progimnazjum im. Jana Pawła II

Aktualia

„Niech z nut świątecznych zapachów powstanie

najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni marzenia.”

Mimo śniegu i mrozu w Progimnazjum imienia Jana Pawła II w grudniu panowała ciepła i radosna atmosfera, ponieważ uczniowie klas 6-8 połączyli swoje serca i głosy w jeden chór, łączący entuzjastów kolęd angielskich. W Anglii śpiewanie kolęd jest tradycją znaną i cenioną, dlatego właśnie przez cały grudzień na ulicach można napotkać grupy kolędników w każdym wieku. Uczniowie naszej szkoły już od lat podtrzymują tradycję kolędowania w języku angielskim. W ostatnich dniach grudnia sympatycy tradycji kolędowania wprowadzają społeczność szkoły w świąteczny nastrój. W tym roku szkolnym na liście kolęd angielskich znalazły się zarówno słynne utwory, takie jak: „Jingle Bells”, „Drummer Boy” czy „Last Christmas”, jak również mniej znane piosenki np. „Deck the Halls” lub „Ding Dong Merrily on High”. „Christmas Carolling“ – to świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę i poczuć świąteczny nastrój i radość z nadchodzącej nocy wigilijnej.