Cała Polska, cała Litwa czyta dzieciom

Aktualia Cała Litwa czyta dzieciom Dzieci dzieciom

2015/2016 rok szkolny jest kontynuacją wieloletniej współpracy z SPPO (Szkolnym Punktem Przedmiotów Ojczystych) w Wilnie oraz z Ośrodkiem Polskiej Edukacji za Granicą (Warszawa). Z nauczycielami z danych Ośrodków z mgr Wiesławą Kalistą oraz dr. Piotrem Boroniem nauczyciele języka polskiego i historii realizują projekt „Masz to w Polsce” oraz „Galeria portretów”.

W dniu 11 listopada odbyły się nietradycyjne lekcje. Uczniowie oglądali filmy o polskich symbolach narodowych, o trudnej drodze Polaków do odzyskania niepodległości. Uczniowie klas 5 – 8 pod hasłem „Dzieci dzieciom” zademonstrowali swoje czytelnicze umiejętności dla uczniów 1 – 4 klas, czytając utwory o tematyce patriotycznej, kontynuując piękną inicjatywę „Cała Litwa czyta dzieciom”.