Brzmienie Bożonarodzeniowych dzwonków

Aktualia

Świąteczne lekcje języka litewskiego wprowadziły pierwszaków w świat bajek, świątecznych pozdrowień, kolęd. W klasach 1a i 1d odbyły zintegrowane lekcje jęz. litewskiego i polskiego. Widzowie – rodzice byli zachwyceni bohaterami bajkowymi, mówiącymi w jęz. litewskim, śpiewali razem "Cichą noc", w języku ojczystym brzmiały życzenia i pozdrowienia. Dzielenie się opłatkiem z dziećmi, rodzicami, nauczycielkami nawiązuje do tradycji łamania się chlebem. Podobne lekcje odbyły się w klasach 1c i 1b. Młodzi aktorzy zadziwili odwagą na scenie, wyrazistą mową jęz. litewskiego. "Cicha noc" brzmiała spójnie w języku litewskim i ojczystym. Piękne migawki z imprezy są na zdjęciach.

Nauczycielki jęz. litewskiego Aušra Šilanskienė, Gražina Vilkanecienė, Renata Denkowska