BOŻE NARODZENIE W XXI WIEKU

Aktualia

Grudzień – to okres stawiania i upiększania choinek, kupowania i pakowania prezentów, gotowania barszczu wigilijnego. Ale przede wszystkim – to okres oczekiwania na narodziny Dzieciątka. Okazją do tego służą mniej lub bardziej tradycyjne jasełka świąteczne. Tym razem klasy 6a i 8c pod kierownictwem Alicji Juodis, Małgorzaty Wasilewskiej i Nadieżdy Rusieckiej wystawiły wspólne przedstawienie jasełkowe. Występ odbywał się w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Swoim występem uczniowie przypomnieli, że mały Jezus czeka również na nas – ludzi 21 wieku. Praca nad przedstawieniem trwała długie 6 tygodni. 20 grudnia pełni tremy i emocji uczniowie zaprezentowali wynik swojej żmudnej pracy rodzicom, babciom i dziadkom obu klas. Wszyscy spisali się na medal. Po przedstawieniu wypełniona po brzegi sala na stojąco oklaskiwała młodych aktorów. 19 i 23 grudnia przedstawienie ‘Nativity Play’ obejrzeli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Czy było warto? Oto co myślą sami uczestnicy:

„Fajny był pomysł zrobienia prezentacji ze zdjęciami z dzieciństwa. Panująja atmosfera była wesoła i pozytywna” (Magda 8c)

„Fajnie było wypróbować siebie w roli aktorów, grać, śpiewać i w ogóle spędzać czas razem. Mnie osobiście najbardziej spodobał się taniec aniołów i piosenka Mario, czy ty wiesz” (Karina 8c)

„Gdy dowiedziałam się, że będziemy robić wspólne przedstawienie, byłam bardzo podekscytowana. Później nadszedł czas prób. Wszyscy poświęciliśmy wiele czasu. Było bardzo wesoło. To przedstawienie zbliżyło nie tylko 8 i 6 klasy, ale także nas i nauczycieli.” (Eliza 8c)

„Rodzice chwalili nasz występ. Gdy zobaczyłam szczęśliwe twarze widzów, byłam zadowolona. Dziękuję paniom za wspaniale spędzony czas.” (Dominika 8c)

„Bardzo mi się podobało, że podczas występów i prób nauczyłam się wielu piosenek po angielsku. Wszystkim nasz występ podobał się, a niektórzy nawet z radości płakali. Myślę, że ten występ nauczył nas obcowania i pomagania innym” (Elizabet 6a)

„Podobały mi się nowoczesne piosenki i to, że szykowaliśmy występ z inną klasą. ” (Karina 6a)

„Robiliśmy przedstawienie z ósmą klasą. Na początku trochę bałam się, ale wszystko było dobrze. To bardzo fajna i wesoła klasa. Rodzice byli bardzo zadowoleni (choć i nie wszystko zrozumieli)” (Agnieszka 6a)

„ Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że przygotowanie do występu będzie bardzo trudne, ale z czasem to uczucie minęło. Dużo ćwiczyliśmy i pracowaliśmy, z niecierpliwością i lekkim niepokojem czekaliśmy na występ. Było warto, gdyż przedstawienie się udało. O tym świadczy głębokie wzruszenie naszych najbliższych.” (Tomek 8c)