Boże Narodzenie po angielsku

Aktualia

    Któż z nas nie marzył o prezentach pod choinką? Tuż przed Świętami uczniowie klas 2b, 2c, 3a, 3b oraz 3c postanowili zwrócić się z prośbą do samego św. Mikołaja. Na lekcjach angielskiego ułożyli oni piękne listy, nie zapominając o swoich mamusiach, tatusiach, siostrach, braciach i innych członkach rodziny.

    Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak święta Bożego Narodzenia obchodzą mieszkańcy innych części świata? Otóż uczniowie klas 8a oraz 8c pracowali nad klasowym projektem „Tradycje bożonarodzeniowe na świecie” (‘Christmas Traditions around the World’). Uczniowie przyszykowali prezentacje o obyczajach i tradycjach świątecznych w różnych krajach.

   A czyż można sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez kolęd, które są wyjątkowym symbolem tego Święta? 17-18 grudnia wszyscy chętni mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim. Była to świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę i poczuć świąteczny nastrój i radość z nadchodzącej nocy wigilijnej.