Biało-czerwone ozdoby

Aktualia

Biel to niepokalanie i uczciwość. Czerwień – odwaga i waleczność. Barwy narodowe – czerwień i biel – towarzyszą nam od wieków. Ponoć już legendarny Lech zobaczył białego orła na tle czerwonego zachodzącego słońca i te barwy go zauroczyły.

Biało-czerwone barwy były tematem lekcji wychowawczych integrowanych z technologiami w klasach 6b oraz 8a. Biało-czerwone muszki oraz ozdoby do włosów zostały wykonane na lekcji technologii pod czujnym okiem pani Moniki, która od lat zajmuje się wyrobami tekstylnymi oraz skórzanymi. Pokazała ona, jak się wykonuje ozdoby patriotyczne oraz wytłumaczyła, gdzie się te ozdoby przyczepia i jak się o nie dba.

Wykonane ozdoby uczniowie z dumą włożyli na przedstawienie „Kamienie na szaniec“, które pokazali gościom 9 listopada oraz licznie zebranym rodzicom z okazji obchodów 11 listopada.

Nadieżda Rusiecka

Małgorzata Wasilewska

Franc Zaciszko

Jankowska Katarzyna