Apie slaugytojo profesiją ne iš vadovėlio!

Naujienos Netradicinis ugdymas

Siaučiant gripui ir peršalimo ligoms vis dažniau lankomės poliklinikose arba net ligoninėse. Retai susimąstome, koks atsakingas ir sunkus gydytojų ir slaugytojų darbas.

Siekdami kuo daugiau sužinoti apie medikų profesijos teigiamus ir neigiamus bruožus, 7a klasės mokiniai pasikvietė į auklėjimo valandėlę slaugytoją Maženą Dziatlovską. Viešnia greitai užmezgė pokalbį su septintokais ir labai noriai atsakinėjo į jų klausimus. Mokiniai domėjosi, ar Mažena, būdama 7 klasėje, jau žinojo, kokią profesiją pasirinks? Kur labiausiai patiko atlikinėti praktiką – ligoninėje ar poliklinikoje? Su kokiais pacientais, vaikais ar suaugusiais, patinka dirbti labiausiai? Kokie pavojai gyvybei tyko dirbant slaugytoja?

Labiausiai septintokus sudomino ir net sugraudino viešnios pasakojimas apie budėjimus Vilniaus hospise ir intensyvios terapijos skyriuje.

Kadangi slaugytojų profesija apima daug sričių, tarp jų ir mokinių švietimą, ponia Mažena parengė mokiniams paskaitą apie energetinių gėrimų žalą organizmui. Septintokai aktyviai įsitraukė į diskusiją. Mokiniai buvo nustebę, kad šis televizijoje reklamuojamas gėrimas yra itin pavojingas jaunam organizmui.

Pasibaigus pamokai mokiniai dėkojo slaugytojai Maženai už netradicinę ir pamokančią valandėlę.

Klasės vadovė E. Stankevičienė