Aniołek dla przyjaciela

Aktualia

Oczekując na Święta Bożonarodzeniowe uczniowie klas 2-ich na lekcjach języka litewskiego omawiali tradycje i zwyczaje świąteczne oraz symbole Adwentu. Jednym z nich jest aniołek. Każde dziecko wykonało aniołka i sprezentowało przyjacielowi z klasy. Jak wiadomo, postać ta symbolizuje dobroć, nadzieję i opiekę Bożą. Trzeba tylko otworzyć swe serce i pozwolić, by anioł został opiekunem. Uczniowie wykonali z papieru postacie aniołków, napisali na nich życzenia oraz wręczyli przyjacielowi. Ten projekt, łączący wszystkich drugoklasistów oraz ich nauczycielki języka litewskiego (Č. Bražinskienė, E. Sadovska, E. Stankevičienė, G. Vilkanecienė), ukazał niezwykle ważną myśl – musimy uczyć się cieszyć z miłych niespodzianek oraz dzielić się dobrocią z innymi. Życzymy, by małe cuda zdarzały się jak najczęściej!