Akcja „Litwa czyta”

Aktualia

7 maja to Dzień Odrodzenia Litewskiej Prasy i Książki, podczas którego odbywa się akcja „Litwa czyta”, zachęcająca społeczność do wspólnej lektury i przełamania stereotypów związanych z czytaniem.
„Zaprzyjaźnij się przynajmniej z jedną książką!” – głosi hasło tegorocznej akcji czytelniczej.

Drugoklasiści (nauczycielki R. Denkowska, A. Šilanskienė, G. Vilkanecienė) przynieśli na lekcję pluszowe misie i na wesoło czytali wierszowaną bajkę o misiu. Uczniowie klas 5a, 5d, 3e i 3d (nauczycielka E. Skeberdienė)  codzienną przestrzeń do nauki wymieniły na szkolną czytelnię. Klasy 6a, 7d i 8b (nauczycielki J. Blaževič, E. Gerulaitienė, I. Jakštienė, N. Januševičienė, J. Steiblienė, A. Šilanskienė, G. Vaitiekėnienė) udali się do auli. Fragment utworu „Pienių vynas” (autor Ray Bradbury) naraz czytało prawie 80 czytelników.

Ta akcja czytelnicza w naszym progimnazjum odbyła się po raz pierwszy. Z niecierpliwością czekamy na następny rok.