Adventinė nuotaika „Mądrale” grupėje

Naujienos

Kalėdos – tai nuostabios, šiltos akimirkos, skirtos šeimai. Daugelis svajoja, kad jos tęstųsi kuo ilgiau, tad nuo gruodžio pradžios matome, jaučiame ir girdime pasiruošimą šiai šventei.  

Grupėje „Mądrale” šalia šventinio šurmulio, klasės puošimo ir dekoracijų kartu su vaikais bandėme suprasti, kas yra svarbiausia. Kalbėjome apie Jėzaus gimimo dieną, apie tai, kad eglutė, lemputės ir papuošimai yra antraeilis dalykas. 

Pasiruošimą šventėms pradėjome nuo Kalėdų vainiko, kurį padėjo padaryti ponia Božena, ir kalėdinio kalendoriaus. Kiekvieną rytą prieš užsiėmimus, susėsdavome aplink vainiką su degančiomis žvakėmis ir pradėdavome pokalbį. Skaitėme užduotį iš kalėdinio kalendoriaus, diskutavome apie įvairius dalykus, pavyzdžiui apie tai, ką reiškia dalintis savo laiku, ar žodis gali „įkąsti”? 

Rinkomės filmus bei knygas, kuriose atsispindi Kalėdų esmė, kuriose pagrindiniai veikėjai nėra storas bei juokingas Kalėdų Senelis, elniai ar Senis besmegenis, bet Šventoji Šeima. Žiūrėjome tikrą istoriją apie šv. Mikalojų, stengdamiesi įsisąmoninti, kad jis buvo vyskupas, dalinantis dovanas varguoliams. Malonu yra gauti dovanų, bet verta ir dovanoti. Kepėme ir dekoravome meduolius, kurie tapo dovana mūsų tėveliams, broliams bei seserims.

Gruodžio 22-ąją įvyko mūsų kalėdinis susitikimas. Nuo pat ryto dengėme stalą, tiesėme baltą staltiesę, svarbiausioje vietoje padėjome Šventąjį Raštą, kalėdaičius, aiškinomės, kam to reikia…

Susitikome Kūčių vakarienėje. Perskaitėme ištrauką apie Jėzaus gimimą, pasidalinome kalėdaičiais, pasivaišinome patiekalais, kuriuos paruošė mūsų tėveliai bei seneliai, giedojome giesmes, o gitara skambino ponia Violeta.

Tokios akimirkos stiprina mūsų vaikus, padeda sudėlioti autoritetus.

Pastebėti tai, kas tikra ir reikalinga,

Mokėti gyventi čia bei dabar ir tuo džiaugtis

Linki grupė „Mądrale”