Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy w 2015 roku 2% swojego podatku przeznaczyli dla Naszej Szkoły!

FR0512 formularz:

plik w formacie PDF: FR0512.pdf

Spakowane częściowo wypełniony formularz i szablon do wypełniania w programie ABBYY eFormFiller:
forma ir sablonas FR0512.zip

Impreza narciarska „Snaigė”

24 stycznia w Karolinkach zorganizowano imprezę narciarską "Snaigė". W wyprawie na nartach wzięli udział uczniowie naszego progimnazjum oraz ich rodzice: Milena Iljiczowa (6c) z mamą, Patrycja Kościukiewicz (6d),  Kamila Kamandulitie (6c), Welwet Maria Wilczyńska (6d), Wanesa Jewdokimienko (6d), Daniel Mackiewicz (6c). Narciarze mogli wypróbować swoje siły na trasie o długości  4, 8, 12 kilometrów. Uczniowie naszej szkoły pomyślnie  przemierzyli odległość 4 kilometrów. Po zdobyciu finiszu  uczestnicy imprezy sportowej mogli się poczęstować gorącą herbatą i słodyczami.

Nauczycielka wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM  KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKA LITEWSKIEGO

"I KSIĄŻKA MNIE WYCHOWUJE"

1-2 KLASA

I MIEJSCE – DANIEL CZERNIAWSKI (1A)

II MIEJSCE – GABRIELA BAZURINA (2C)

MARIA ROSZCZYŃSKA (1B)

III MIEJSCE – EMILIA SZAPOWAŁOWA (2C)

PAULINA SEWRUK (2C)

MATEUSZ USTJANOWSKI (1C)

3-4 KLASA

I MIEJSCE – KARINA WEIKSZNIA (3D)

II MIEJSCE – ŁUKASZ DOBROWOLSKIS (3B)

III MIEJSCE – ANETA MATIJESZKAITITIE (4B)

„Śmiali, silni, zręczni”

22 stycznia na lodowisku w Akropolu odbyły się  sztafety jazdy na łyżwach. W zawodach brali udział również uczniowie naszego progimnazjum, którzy zdobyli I miejsce.

Oto członkowie naszej drużyny: Sabina Gabriela ( 6d), Adam Truchanowicz (8d ), Karol Kowalow (8d ), Patrycja Kościukiewicz (6d ), Dan Damian Borkowski (6a ) i Iwona Sawicka (8d).

Gratulujemy wygranej!

Ku uwadze Szanownych Rodziców!

W dniu 29 stycznia 2016 r.(w piątek) odbędzie się ogólnoszkolne zebranie rodziców.
Od godz. 16.00 do 20.00 rodzice będą mogli się spotkać z każdym z przedmiotowców, zwrócić się do  specjalistów, administracji oraz wychowawców. Serdecznie zapraszamy.

Pierwsze kroki na nartach – uczniowie klas 6b i 6c naszego progimnazjum.

Świat bajek dzisiaj

15 stycznia br. uczniowie 7b  klasy przedstawili spektakl w języku rosyjskim "Świat bajek dzisiaj".  Widzowie spotkali się z Kopciuszkiem, z Kotem w butach, z Babą Jagą, Alladynem i z innymi bohaterami słynnych bajek. Bohaterowie z bajek pojawili się w nowym obliczu. Nie zabrakło  w przedstawieniu piosenek i tańców. Każdy z artystów spisał się na medal.

Przedstawienie przygotowały: nauczyciel metodyk języka rosyjskiego, Anna Morozowa, starszy nauczyciel technologii oraz wychowawczyni 7b klasy, Irena Mikonis.

„Pamięć żywa, bo świadczy …”

W tym roku obchodzimy 25 rocznicę Dnia Obrońców Wolności Litwy13 stycznia.

Nasze progimnazjum tę znamienną datę uczciło biorąc udział w akcji obywatelskiej, która polegała na zapaleniu zniczy w oknach  na znak pamięci o tych, którzy zginęli w styczniu 1991r.

Uczniowie  klas 5 – 8 oraz nauczyciele przypięli tego dnia papierowe kwiatki – niezapominajki, aby wyrazić jedność i solidarność z narodem litewskim w drodze do wolności.

Uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do auli na uroczystą akademię, poświęconą Dniowi Obrońców Wolności. W czasie akademii można było obejrzeć film dokumentalny pt. "Bogini metalu" ( "Metalo deivė") o artystce malarzu, grafiku, Reginie Žiupsnytė, która ucierpiała w czasie obrony wieży telewizyjnej i w wieku 36 lat zmarła. Uczestnicy imprezy mogli spotkać się z rodzicami bohaterki filmu, państwem Aldoną i Piotrem Žiupsniais, którzy opowiedzieli o tych tragicznych wydarzeniach. Ojciec, Piotr Žiupsnys kieruje zespołem ludowym, toteż było bardzo przyjemnie wysłuchać kilku piosenek w wykonaniu tego zespołu.

Czcijmy pamięć tych, którzy polegli, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej i niepodległej Litwie.

PODZIĘKOWANIE

Neringa Januševičienė

Nauczycielka języka litewskiego

Konkursy rysunków komputerowych

W ciągu całego grudnia uczniowie naszego progimnazjum oraz nauczyciele informatyki G.Basłyk oraz W.Borsak brali udział w różnorodnych konkursach rysunków komputerowych, poświęconych ulubionym przez maluchów (i nie tylko) Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 5- 6 uczestniczyli w corocznym  konkursie republikańskim "Bożonarodzeniowa bajka 2015", w międzynarodowych konkursach "Cuda Bożego Narodzenia 2015" oraz "Fantazje zimowe 2015". Piątacy wypróbowali swoje siły w konkursie szkolnym, tworząc rysunki na wystawę pt. "Już szybko święta".Najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe prace zostały nagrodzone dyplomami.

Wystawa prac plastycznych

W okresie świątecznym uczniowie klas 2-3.  przygotowali  wystawę "Wśród aniołów".  Z kolei w wystawie "W zimowej bieli" uczniowie klas 2a, 2b, 3a, 3b, 3c popisywali się swoimi talentami plastycznymi. Umiejętnie łączyli barwy i różne techniki plastyczne. Komponowali różne formy i zastosowali różne materiały.Powstałe prace były podziwiane przez kolegów z innych klas.

J. Staszewska