logo-rodzin-JP-II-1

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS 4-ych

OLIMPIADA JĘZYKA POLSKIEGO KLAS 3-4

Konkurs recytatorski w języku angielskim wśród klas 8

15 lutego odbył się konkurs recytatorski w języku angielskim między uczniami klas 8. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czytania poezji angielskiej oraz amerykańskiej. Wszyscy ósmacy wystąpili świetnie. Zwyciężyła uczennica klasy 8B Marta Bogdewicz. Laureaci otrzymali podziękowania i nagrody. Życzymy Marcie oraz jej nauczycielce Irenie Taczyckiej powodzenia reprezentując naszą szkołę w konkursie recytatorskim języka angielskiego wśród 8 klas miasta Wilna, organizowanym przez "Saulės" prywatne gimnazjum.

Wystawa prac uczniów klas 3-ich "I Love …"

Z okazji dnia Św. Walentego uczniowie klas trzecich mieli okazję wypróbować swoje siły w pisaniu białych wersów, czyli wierszy bez rymu "Lubię…" w języku angielskim. Na własnoręcznie wykonanych i upiększonych serduszkach napisali o tym, co lubią najbardziej.

Wystawa prac uczniów klas 8-ych "The Many Pieces of my Heart"

Uczniowie klas 8a i 8b wykonali kolorowe serduszka, dzieliąc je na części w taki sposób, aby pokazać, ile ludzi kocha i lubi różne rzeczy, także wytłumaczyli, dlaczego. Celem mini-projektu było pokazać, jak wiele rzeczy mieści się w sercach każdego z nas, więc uczniom to była dobra okazja zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, czym są ważne tak proste i codzienne rzeczy oraz codziennie spotykane ludzie w ich życiu.

St. nauczycielki języka angielskiego K. Balonienie i I. Taczycka

W „Akademii Przygód”

17 stycznia uczniowie 1e klasy odwiedzili "Akademię Przygód". Było wiele emocji, niezapomnianych chwil spędzonych w towarzystwie nadzwyczaj łagodnych, zaprzyjaźnionych czworonogów i zaprzęgowa jazda z syberyjskimi husky! Pracownicy psiarni ciekawie i zrozumiale opowiedzieli dzieciom o życiu husky, zaprzęgach i rodzajach sportu. Pokazali także prawdziwe, służące do wyprawy sanki i inny sprzęt sportowy.

Było dużo różnych zabaw na dworze. A na zakończenie spotkania gospodyni poczęstowała pysznymi blinami, pieczonymi w piecu.

W muzeum Energetyki

Uczniowie klasy 6b wybrali się na nietradycyjne zajęcia do muzeum Energetyki, gdzie zapoznali się z różnymi rodzajami iluzji. Mieli okazję poznać jak działają zasady fizyki i dlaczego człowiek nie zawsze widzi, to jak jest naprawdę.

W bibliotece

6 lutego klasa 8b wraz z wychowawczynią Ireną Mikonis udała się do Litewskiej Narodowej Biblioteki im. Martynasa Mažvydasa w Wilnie. Pracownik biblioteki szczegółowo opowiedział historię i ciekawostki dotyczające tego budynku. Następnie zapoznaliśmy się z nowocześnie renowowanymi pomieszczeniami i ich zawartością. Każdemu uczniowi były przedstawione szerokie możliwości tej biblioteki. W końcu wycieczki młodzież była zachęcana do dołączenia do ogromnego grona czytelników najważniejszej biblioteki Litwy.

UWAGA!!!

SPRENDIMAS DĖL PRIĖMIMO Į VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

PRIĖMIMO Į VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

Uczniowie Progimnazjum im. Jana Pawła II w Pałacu Prezydenckim…

Uczniowie Progimnazjum im. Jana Pawła II w Pałacu Prezydenckim

Pakiety edukacyjne MEN trafią do wszystkich polskich szkół za granicą..

img_2982-780x520

W świecie złudzeń

Na wileńskiej starówce zupełnie nie dawno drzwi otworzyło nowe muzeum Iluzji. Zwiedzając je, my – uczniowie klasy 7a – znaleźliśmy się w królestwie krzywych zwierciadeł, w pokoju "do góry nogami", pohuśtaliśmy się na małpim moście, poleżeliśmy na olbrzymim talerzu. Podczas wycieczki przekonaliśmy się, że chcąc odgadnąć niektóre zagadki złudzeń optycznych, musimy pogłębiać wiedzę z fizyki.

Wypróbowaliśmy zawód fotografa, gdyż każdy moment chcieliśmy uwiecznić. Zdjęcie trzeba było wykonywać niemal profesjonalnie, inaczej nie byłoby efektu iluzji optycznej.

Zapraszamy obejrzeć naszą galerię zdjęć.

Uczniowie klasy 7a

Osiągnięcia naszych uczniów

Uczniowie polskich szkół na Litwie wzięli udział w konkursie"Kresy w fotografii wczoraj i dziś", który organizowała Jagiellonia Białostocka oraz inne instytucje. Ogółem wysłano około 60 zdjęć z 7 szkół z polskim językiem nauczania. Uczennica naszego progimnazjum Kamila Zujewicz zdobyła III miejsce. Gratulujemy!