V – VIII KLASIŲ LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖS AKIMIRKOS

Lietuvių kalbos

Vasario 10- 14  dienomis lietuvių kalbos mokytojos J. Blaževič, E. Gerulaitienė,  I. Jakštienė, N. Januševičienė, L. Mikšėnienė, E. Stankevičienė, E. Steiblienė ir G. Vaitiekėnienė organizavo daug įdomių ir netradicinių pamokų, ekskursijų, parodų bei renginių.
     Mokyklos sienos ir stendai pasipuošė mokinių kūrybiniais darbais.  Koridoriaus sienas dekoravo metų laikai (projektas – paroda „Perskaitytų knygų metai“), stendus papuošė aitvarai su penktokų ir šeštokų sukurtomis pasakomis („Pasakos ant aitvarų”) bei trečiokų aitvarai, nešantys žodžius, meniškai aprašyti daiktai („Daikto istorijos“),  savo vietą ant sienos rado ir projektas „Nosinių fone“.

Džiaugiamės, kad pirmą kartą mūsų progimnazijoje buvo rašomas lietuvių kalbos diktantas "Jonas Paulius II  – dialogo popiežius". Tarp norinčiųjų išmėginti jėgas šiame konkurse buvo ne tik  mokiniai, bet ir jų tėveliai bei mokytojai.

Geriausiai diktantą parašę mokiniai:

Eliza Petrovska (5c)
Marian Kuleš (6d)
Marieta Mikulevič (8b)
Martynas Čepulionis (8a)
Karolina Stankevič (8a)

Aštuntokai turėjo galimybę patikrinti savo žinias lietuvių kalbos olimpiadoje.
Štai rezultatai:

I vieta – Iveta Šerpytytė (8a)
 II vieta – Sebasian Salvinski (8e)
III vieta – Karolina Stankevič (8a)

Mokiniai dalyvavo atvirose integracinėse pamokose, sudarinėjo “Būdvardžių  žodynėlį“.
      Šią savaitę vyko daug edukacinių išvykų – į Lietuvių kalbos muziejų, Pinigų muziejų, Valdovų rūmus.

Lietuvių kalbos savaitę tradiciškai užbaigė įspūdingas  Vasario 16 – osios minėjimas.