„W świecie nie istnieje cień, który byłby bardziej cieniem od innych.“

Nemer Ibn El Barud

16 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym roku, aby uczcić uczniowie klas 6a, 6b, 6c, 6d oraz 8a i 8c na lekcjach języka angielskiego pracowali nad projektem „5 reasons why I need a friend“ („5 powodów dlaczego potrzebuję przyjaciela“). W czasie pracy nad projektem uczniowie nie tylko mieli okazję poszerzyć zasób swego słownictwa z języka angielskiego, ale również mieli możliwość wypróbować metodę pracy w grupach.Uczestnicy projektu na własnym przykładzie ćwiczyli tolerancję, ucząc się szacunku dla drugiego człowieka, odmiennych poglądów czy pomysłów. Zgodnie z powiedzeniem: „Co dwie głowy, to nie jedna”, dzięki pracy zespołowej uczniom udało się stworzyć wiele niezwykle ciekawych, pomysłowych, a zarazem całkowicie odmiennych prac. Wszystkie je można było podziwiać na wystawie szkolnej.

Nauczycielki języka angielskiego N. Rusiecka i M. Wasilewska