11 listopada – Święto Niepodległości Polski

Aktualia

0011562811 listopada – Święto Niepodległości Polski    – najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości..

W tym dniu w naszej szkole odbyły się uroczyste imprezy:
• o godz. 9. 00 uczniowie klas starszych obejrzeli program  przygotowany  przez p. Beatę Antonienko nauczycielkę historii i p. Reginę Ledichową nauczycielkę muzyki. Odpowiednio dobrane teksty poetyckie w wykonaniu uczniów klasy 6a napawały dumą za czyny naszych przodków. Miłą niespodziankę sprawili nam kolejni goście –  siostry zakonne z Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik. Ich podopieczne, dziewczęcy zespót teatralny, dzieje rozbiorów Polski i jej zmartwychwstanie przedstawiły za pomocą symboli i pięknej recytacji.

• godz. 12.00. na uroczyste obchody Święta Niepodległości zostały zaproszone dzieci klas młodszych.
        Uczniowie 4C klasy wraz z wychowawczynią Anną Stankiewicz oraz chórkiem szkolnym pod kierownictwem   p. Aliny Judyckiej zaprezentowali krótką lekcję historii przeplataną wspaniałymi piosenkami      patriotycznymi. Uroczystość zaszczycili swą obecnością rodzice oraz dziadkowie naszych uczniów.

• Z okazji Święta Niepodległości Rzeczpospolitej Polski przedstawiciele samorządu uczniowskiego wzięli udział w uroczystości na cmentarzu na Rossie, złożyli wieńce oraz zapalili znicze.