„KRESY – 2014” uwieńczone sukcesem

Konkursy

    Jesień –  to czas zadumy i refleksji.  Jak co roku o tej porze startował  konkurs recytatorski „Kresy”.  Początkowo odbyły się eliminacje szkolne, w których uczniowie z młodszej i starszej kategorii wiekowej recytowali wiersze oraz wybrane fragmenty prozy. Komisja miała nie lada zadanie wybrać najlepszych, którzy będą reprezentować szkołę na etapie miejskim. Przebrzmiał werdykt jurorów, laureatami szkolnego konkursu recytatorskiego zostały:  Emilia Serebriakowa (5a), Joanna Marcinkiewicz (5c), Ewa Stankiewicziutie (5C) ( w kategorii do 12 lat) oraz w grupie starszej- Aurelia Korenikowa (6b), Karolina Rusiecka  (8c), Małgorzata Minkiel  (6b). Do eliminacji republikańskich dotarły dwie uczestniczki, to Joasia Marcinkiewicz  i Karolina Rusiecka. Były osobami, których recytacje upiększyły finał 23 edycji recytatorskich "Kresów" na Litwie.  Laury dla naszej szkoły zdobyła Karolina Rusiecka, która zwyciężyła w drugiej kategorii wiekowej ( 12 – 16 lat). Szanowne jury  z prof. Piotrem Damulewiczem na czele przyznało jej I miejsce spośród 18 uczestników tej grupy wiekowej.


     Gratulujemy laureatce oraz nauczycielce, Sabinie Naruniec,  przygotowującej swoją podopieczną!!!